پوست

مراقبت از پوست

پوست خود را بشناسید

برای مراقبت و درمان پوست، لازم است تا نوع پوست خود را بشناسید، تا بتوانید از مواد آرایشی و بهداشتی مناسب برای آن استفاده کنید.

انواع مختلف پوست

پوست به ۵ نوع مختلف تقسیم می‌شود:

 

پوست چرب

پوست برای اینکه سطح خود را مرطوب نگه دارد چربی ترشح می‌کند که سبوم نامیده می‌شود. در افرادی که پوست چرب دارند، این روند بیش از حد انجام می‌شود، وهر چه منافذ باز پوست بزرگتر باشند، ترشح چربی از آن‌ها بیشتر می‌شود. این پوست‌ها مستعد جوش هستند و جو‌ های سرسیاه به وفور در آن‌ها دیده می‌شود.

 

برای مراقبت از پوست چرب بهتر است: از شوینده غیر صابونی و مناسب پوست چرب استفاده کنید، هفته‌ای یک بار اسکراب کنید، از ماسک‌های مناسب پوست چرب استفاده کنید، تونر بزنید و از مرطوب کننده‌های مناسب برای این نوع پوست استفاده کنید.

 

پوست خشک

اولین و مهم‌ترین نشانه‌ی پوست ‌خشک ظاهر کدر و کسل‌کننده آن است، زیرا در این نوع پوست، پوست سطح پوست با سلول‌های مرده پوشیده می‌شود. نور، این سلول‌های پوستی خشن را در جهت‌های مختلف منعکس می‌کند، در صورتی که اگر پوست آبرسانی شود و سطح صافی داشته باشد، نور به طور مساوی بازتاب می‌کند و پوست درخشان‌تر خواهد بود. عوامل زیادی می‌توانند منجر به خشکی پوست شوند از جمله: قرار گرفتن در معرض آفتاب، دوش گرم، و مصرف داروهای خاص؛ همچنین با افزایش سن و تغییر هورمون‌ها، پوست به طور طبیعی خشک می‌شود.

 

برای مراقبت از پوست خشک: از مرطوب کننده‌های قوی استفاده کنید، زمان حمام‌تان کوتاه باشد و با آب داغ صورت‌تان را نشویید، از شوینده مناسب برای پوست‌های خشک استفاده کنید، آب فراوان بنوشید، و از کرم ضدآفتاب با spf بالا استفاده کنید.

مراقبت از پوست

پوست حساس

پوست حساس پوست مستعد التهاب است. افرادی که پوست حساس دارند ممکن است دچار آکنه روزاسه و بثورات قرمز و خارش‌دار شوند. این پوست‌ها مستعد لک و سوزش نیز هستند. افرادی که پوست حساس دارند ممکن است نسبت به برخی از مواد خاص واکنش بیش از حد نشان دهند. بنابراین محصولات بهداشتی و آرایشی آن‌ها نباید ترکیبات خشن داشته باشد و باید از ترکیبات ملایم استفاده کنند. پوست حساس با پوست خشک هم پوشانی دارند.

 

افرادی که پوست حساس دارند: باید همواره از کرم ضدآفتاب استفاده کنند،، از مواد آرایشی و بهداشتی که فاقد الکل، ترکیبات شیمیایی،‌ ‌اسید‌ها،‌ رنگ‌ها و یا رایحه‌های مصنوعی هستند و می‌توانند پوست را تحریک کنند، استفاده نکنند، و باید از مواد آرایشی استفاده کنند که مواد نگهدارنده ندارند.

 

پوست مختلط

پوست مختلط در واقع به پوستی گفته می‌شود که هم چرب است و هم خشک، و فصلی تغییر می‌کند، یعنی در زمستان پوست خشک است و در تابستان پوست چرب است!

 

پوست مختلط در پیشانی و بینی که غده‌های چربی بیشتری دارند، چرب‌تر و روی گونه‌ها خشک‌تر است، و اطراف دهان می‌تواند خشک و یا چرب باشد و یا حتی از نوع حساس باشد.

 

اگر در منطقه T صورت شما نسبت به بقیه قسمت‌ها چرب‌تر است توصیه می‌کنیم از محصولات مناسب پوست چرب فقط برای همان قسمت از پوست‌تان استفاده کنید.

 

برای مراقبت از پوست مختلط بهتر است: از پاک‌کننده‌های ملایم استفاده کنید،‌ از آب ولرم برای شستن صورت استفاده کنید، حتماً از تونر  بزنید، از کرم ضدآفتاب با spf بالا استفاده کنید، هفته‌ای یکبار اسکراب بزنیم، از مرطوب کننده‌های ملایم برای پوست مختلط استفاده کنید.

 

پوست نرمال

پوست نرمال، پوستی است که می‌تواند اکثر شرایط و مواد آرایشی و بهداشتی را بدون تحریک بیش از حد تحمل کند. پوست نرمال پوست سالم و مرطوب است. پوست نرمال، باعث ایجاد سبوم کافی برای آبرسانی پوست می‌شود، بنابراین، پوست نرمال، همان پوست چرب است و فقط به اندازه‌ی کافی سبوم تولید می‌کند تا پوست را سالم نگه دارد.

 

مراقبت از پوست نرمال به این صورت است که: باید از تونر، مرطوب کننده، و شوینده ملایم استفاده کنید، از کرم ضد آفتاب با spf بالا استفاده کنید، و سرم‌های تقویتی پوست را فراموش نکنید.

درخواست قرار ملاقات

تماس سریع

  • آدرس اصفهان، دروازه شیراز، ابتدای خیابان چهار باغ بالا ابتدای کوچه 41، پلاک 436، مدرن لیزر
  • تلفن 09138000388/ 03131318000