چشم

درمان مشکلات پوستی چشم

درمان مشکلات پوستی چشم

چشم یکی از حساس ترین اجزای صورت است و پوست اطراف آن بسیار نازک است و رگ‌های خونی بیشتری دارد، در نتیجه پوستدور چشم، خیلی سریع‌تر و زودتر از قسمت‌های دیگر صورت آسیب می‌بیند و چروک می‌شود.

 

خوشبختانه برای همه مشکلات پوستی مربوط به چشم، درمان‌های موثر و مفیدی وجود دارد.

 

مشکلات مربوط به چشم شامل: افتادگی پلک، چروک دور چشم، پف زیر چشم، سیاهی زیر چشم، و ایجاد دانه های چربی در اطراف چشم (گزانتلاسما) می‌شود.

 

عامل اصلی تمام مشکلات پوستی مربوط به چشم، کاهش میزان کلاژن و الاستین پوست است. کلاژن و الاستین دو فاکتور مهم برای حفظ استحکام و خاصیت ارتجاعی پوست هستند و مانع از ایجائ چین و چروک و افتادگی پوست می‌شوند.

درمان افتادگی پلک

به شل شدن و افتادگی هر دو پلک یا یکی از پلک‌های چشم افتادگی پلک یا پیتوز گفته می‌شود. افتادگی پلک انواع مختلفی دارد و به دو دسته مادرزادی و اکتسابی تقسیم می‌شود. افتادگی پلک فقط در موارد حاد که شدت آن بسیار زیاد است،

 

می‌تواند برای بینایی شخص مشکل ایجاد کند، اما معمولاً برای سلامتی مضر نیست و فقط از لحاظ ظاهری و زیبایی ممکن است برای بسیاری از افراد آزاردهنده باشد، چرا که افتادگی پلک یکی از نشانه های افزایش سن است. پلاسماجت موثرترین روش درمان افتادگی پلک است. در این روش گرما به لایه های زیرین پوست نفوذ می‌کند و پوست تحریک می‌شود تا کلاژن و الاستین بیشتری تولید کند

درمان مشکلات پوستی چشم

درمان چروک دور چشم

علاوه بر افزایش سن، نورخورشید، پرتوهای ماورای بنفش، سیگار کشیدن، و حرکت‌های تکراری اندام صورت مانند خندیدن و یا جمع کردن و فشردن چشم‌ها ، باعث ایجاد چین و چروک در اطراف چشم می‌شود؛‌ همچنین خشک شدن پوست اطراف چشم ،یکی دیگر از عوامل به وجود آورنده‌ی چروک دور چشم است. بهترین روش درمان، لیزر درمانی با فوتونا است. فوتونا، یک روش غیرتهاجمی است و بدون درد، خونریزی و سوختگی انجام می‌شود. در واقع لیزر فوتونا با نفوذ به‌ لایه‌های عمیق پوست ، پوست را تحریک می‌کند تا کلاژن و الاستین بیشتری تولید کند و  به طور طبیعی خود را درمان کند. برای آشنایی بیشتر با این روش درمانی،‌ مقالات وبسایت را دنبال کنید.

درمان مشکلات پوستی چشم

درمان پف زیر چشم

پف زیر چشم می‌تواند به دلیل افزایش سن، خوردن نمک زیاد، خواب ناکافی، انسداد مجرای اشک، تاثیرات نور خورشید، آلرژی، و جراحت چشم، ایجاد شود،‌ و باعث می‌شود تا چشمان و ظاهر شما خسته و خواب‌آلود به نظر برسد. افزایش سن، ژنتیک و عوامل ارثی از جمله عوامل دائمی به وجود آورنده‌ی پف زیر چشم هستند. بهترین روش درمان پف زیر چشم، ، لیزر درمانی با فوتونا است.

درمان مشکلات پوستی چشم

درمان سیاهی زیر چشم

سیاهی و تیرگی زیر چشم و دور چشم، یکی از مشکلات پوستی رایج چشم است که افزایش سن، عوامل ارثی و ژنتیکی،  کمبود خواب یا عادت‌های بد برای خواب، خستگی چشم، حساسیت، قرار گرفتن در معرض نور خورشید، کمبود آب بدن، کاهش سطح چربی در اطراف چشم، نازک شدن پوست زیر چشم، کم خونی ناشی از کمبود آهن، مالش مکرر چشم و سیگار کشیدن، از جمله عوامل به وجود آورنده‌ی سیاهی زیر چشم هستند. درمان سیاهی زیر چشم به روش‌های مختلفی انجام می‌شود که این روش‌ها عبارتند از: کلد پلاسما (سرما درمانی)، مزوتراپی (تزریق ویتامین، عصاره‌ها، هورمون‌ها و … به پوست) و لیزر درمانی با فوتونا است. برای آشنایی بیشتر با این روش‌ها،‌ مقالات وبسایت را دنبال کنید.

درمان مشکلات پوستی چشم

درمان دانه‌های چربی اطراف چشم یا گزانتلاسما

گزانتلاسما یکی دیگر از مشکلات مربوط به چشم است که در گوشه‌های داخلی پلک و اطراف چشم‌، برآمدگی‌های چربی نرم و به رنگ زرد ایجاد می‌شوند. عامل اصلی به وجود آورنده ‌ی آن کلسترول بالا در افراد است.

درمان مشکلات پوستی چشم

درخواست قرار ملاقات

تماس سریع

  • آدرس اصفهان، دروازه شیراز، ابتدای خیابان چهار باغ بالا ابتدای کوچه 41، پلاک 436، مدرن لیزر
  • تلفن 09138000388/ 03131318000