مشکلات پوستی

خانه مشکلات پوستی
مشکلات پوستی

مشکلات پوستی و انواع آن

اختلالات و مشکلات پوستی تنوع زیادی دارند و از نظر علائم و شدت با یکدیگر متفاوت هستند. آن‌ها می‌توانند موقتی و یا دائم باشند، بدون درد و یا همراه با درد باشند، برخی از آن‌ها ناشی از عوامل ژنتیکی هستند و بعضی دیگر متاثر از عوامل محیطی اند. مشکلات پوستی می‌توانند جزئی باشند و به مرور زمان و با درمان‌های ساده برطرف شوند، اما برخی دیگر ممکن است برای سلامتی مضر باشند.

افراد به دو دلیل تصمیم می‌گیرند تا مشکلات پوستی‌شان را درمان کنند، یکی برای حفظ زیبایی ظاهری پوست، و دیگری برای حفظ سلامتی و جلوگیری از ایجاد مشکلات پوستی جدی است.

مشکلات پوستی شامل موارد زیر می‌شود:

 کک و مک، لک، جوش و جای جوش، زگیل، خشکی پوست، منافذ باز پوست، قرمزی پوست ناشی از جوش، عروق قرمز ریز روی پوست.

 

جوش و جای جوش: آکنه یا جوش‌ها هنگامی ظاهر می‌شوند که فولیکول‌های مو یا منافذ روی پوست، توسط چربی‌ها و سلول‌های مرده پوست بسته شوند؛ در این حالت باکتری‌ها رشد می‌کنند و سطح پوست ملتهب، برجسته و قرمز می‌شود. جوش‌ها می‌توانند خفیف و کم‌عمق باشند و به مرور زمان درمان شوند، اما بعضی دیگر منجر به لک و فرورفتگی روی پوست می‌شوند. برای درمان انواع جوش و جای جوش، روش میکرودرم و لیزر درمانی با فوتونا بسیار موثر هستند.

مشکلات پوستی

کک و مک: نقاط مسطح و قهوه‌ای رنگ هستند که روی پوست ایجاد می‌شوند. در افرادی که بور هستند و پوست خیلی روشنی دارند بیشتر دیده می‌شوند. این کک و مک ها برای سلامتی مضر نیستند، اما می‌توانند ظاهر پوست را زشت و بر زیبایی آن تاثیر بگذارند. با افزایش رنگدانه‌های پوست یا ملانین، کک ‌و مک روی پوست ایجاد می‌شود؛ عوامل تاثیرگذار بر افزایش رنگدانه‌های پوست: افزایش سن، تغییرات هورمونی، و عوامل ژنتیکی و وراثت هستند. به کمک روش‌های کرایوتراپی (سرما درمانی)، مزوتراپی و لیزر، قابل درمان هستند.

 

لک: لک‌ها یکی دیگر از مشکلات پوستی هستند که بر اثر اختلالات رنگدانه‌های پوست و عفونت‌های پوستی ایجاد می‌شوند. لک‌های ناشی از افزایش سن و لک‌های بارداری، از متداول‌ترین و شایع‌ترین انواع لک هستند. لک‌ها باعث می‌شوند قسمتی از پوست صورت تیره‌تر از نواحی دیگر آن شود و ظاهر پوست را زشت می‌کنند. خوشبختانه، انواع لک‌ها قابل درمان هستند. لک‌ها با روش‌های کرایوتراپی (سرما درمانی)، مزوتراپی و لیزر درمانی با فوتونا، قابل درمان هستند.

مشکلات پوستی

زگیل: زگیل‌ها، یکی دیگر از عارضه‌های پوستی هستند که بر اثر ویروس پاپیلومای انسانی ایجاد می‌شوند. زگیل‌ها انواع مختلفی دارند و در قسمت‌های مختلف بدن ایجاد می‌شوند. برخی از آن‌ها ممکن است برای سلامتی مضر باشند و در صورت درمان نشدن مشکلات جدی پوستی ایجاد می‌کنند. روش‌های زیادی برای درمان زگیل وجود دارد که کرایوتراپی یا سرما درمانی یکی از بهترین روش‌ها برای درمان زگیل است؛ در این روش زگیل‌ها منجمد می‌شوند و مرگ سلولی در آن‌ها رخ می‌دهد.

 

خشکی پوست : خشکی پوست از جمله عارضه‌های پوستی است که می‌تواند همراه با خارش، سوزش و قرمزی باشد. برای درمان خشکی پوست لازم است تا پوست آبرسانی شود، و برای آبرسانی پوست روش‌های درمانی که در  کلینیک‌ها انجام می‌شود، موثرتر از کرم‌های آبرسان هستند و تاثیرات طولانی مدتی را برای پوست دارند.

 

تلانژکتازی یا عروق قرمز ریز: تلانژکتازی، در اثر گشادشدگی مویرگ‌ها و رگ‌های خونی ریز ایجاد می‌شوند و خطوط قرمز یا آبی رنگی را بر روی پوست به جا می‌گذارند. این عارضه پوستی برای سلامتی مشکلی ایجاد نمی‌کند و فقط بر زیبایی ظاهری پوست تاثیر می‌گذارد. موثرترین روش درمان تلانژکتازی یا عروق قرمز ریز، لیزر فوتونا است.

 

منافذ باز پوست: روی پوست همه‌ی ما منافذ زیادی وجود دارد که همه این منافذ باز هستند. آلودگی‌ها، نور خورشید چربی‌ها و افزایش سن، باعث می‌شوند تا این منافذ بزرگ‌تر شوند. تنها روش درمان منافذ باز پوست این است که پوست پاکسازی شود تا سلول‌های مرده و چربی‌های روی آن تمیز شوند و اندازه‌ی منافذ باز به حالت طبیعی و کوچک خود بازگردند.

 

 

 

دستگاه بادی آنالیزور
لیزر افزایش سوخت و ساز بدن

دستگاه لیزر افزایش سوخت و ساز بدن و کاهش اشتها که نام دیگر آن طب سوزنی لیزری می باشد. این دستگاه با استفاده از مکانیزم لیزر کم توان موجب کنترل اشتها و افزایش سوخت و ساز بدن می شود. استفاده از این لیزر به شما کمک می کند که رعایت رژیم غذایی برای شما راحت تر شود

تغذیه و رژیم درمانی
تغذیه و رژیم درمانی

رژیم غذایی نه تنها به زیبایی و تناسب اندام شما کمک می کند بلکه موجب می گردد سبک زندگی سالم تری را تجربه کنید. در این مجموعه علاوه بر رژیم غذایی برای افراد چاق برای افرادی که از لاغری شدید رنج می برند و همچنین برای رشد بهنر کودکان شما نیز رژیم غذایی مناسب ارائه می شود.

درخواست قرار ملاقات

تماس سریع

  • آدرس اصفهان، دروازه شیراز، ابتدای خیابان چهار باغ بالا ابتدای کوچه 41، پلاک 436، مدرن لیزر
  • تلفن 09138000388/ 03131318000